Головна » 2014 » Травень » 24 » Легенда аба міф другої сотні.
14:37
Легенда аба міф другої сотні.

Друга сотня. Павленківка, Сингівка, Стригунівка, Підлуки, Роївки. Ці всі вулиці щезли з лиця землі.  Збереглася тільки Роївка на якій жила раніше моя бабуся Черевань Олександра Петрівна, а зараз моя тітка Буцька Наталія Іванівна. Після визволення села від німецько-фашистських загарбників на Павленківці було відкрито початкову школу. Першою вчителькою була Тимченко Марія Григорівна, у 1947 році до неї приєдналася Таїсія Марківна Романенко. А взагалі у різні роки там працювали : Чаплинська Марія Василівна, Тупиця Марія Степанівна, Котляр Ніна Юхимівна. Зараз на місці Павленківка чисте поле,це не по далеку городища. А Роївка живе і процвітає правда за рахунок дачників. За переказами свою назву дістала від першого жителя на прізвище Рой. Біля Роївки розміщене друге кладовище на цьому кладовищі поховані мої родичі, бабуся Черевань Олександра Петрівна, баба Марва, батько Цибульник Леонід і другі родичі.
Вулиця починається з хати якій не менше 120 років в якій жила баба Миня . Звісно це була колись під соломою. Збереглася призьба, не від'ємна частина більшості хат, що будувалися на селі. Призьба була необхідна для того , щоб восени складати урожай соаняшника і кукурудзи. Вечорами чистили колоски кукурудзи, або вибивали насіння соняшника із кружал.ж Дні були уже короткі, тому вечероми ставили лампу чи каганець на вікно у кімнаті, щоб було видніше та й місяць допомагав. До глухої стіни прибудовувався припускник. Там держали овець взимку. Зараз там побудований великий двоповерховий будинок в якому проживає родич баби Мині. На Роївці біля кладовища є хатинка в якій жила моя бабуся Черевань Шура Петрівна яка пройшла війну,а зараз в цій хаті живе моя тітка Буцька Наталія, цьому будинку більше ніж 100 років, цей будинок і досі помазаний білою глиною з малими вікнами тільки єдине що вкритий шифіром.
Цей будинок майже єдиний в селі від-ображає українську культуру та звичаї.

Автор О.Цибульник
По мотивам із книги історія вулиць села Огульці. Столярова.М.Т

Категорія: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Переглядів: 902 | Додав: cybulnik | Теги: вулиці села, роївка, друга сотня, огульці | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru