Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 104

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 106

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 108

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 112

Warning: Unexpected character in input: '\' (ASCII=92) state=1 in /home/babugan4/domains/ogulci.com.ua/public_html/admin/top.php on line 112

Твори про село - опис про село
Зовсім не давно я отримав листа від Аліни Коваль. І Хочу розповісти вам про її сімю по прізвищі Зань.
Далі від Аліни Коваль
Перше фото спільне з роботи Зань Ілльї Олексійовича
, на ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 726 | Добавил: cybulnik | Дата: 02.09.2014 | Комментарии (0)

Фото односельчан і сусідів по Вулиці Шевченка села Огульці в 80-ті роки.
Це спогади можна сказати далекого минулого, ці фото 1978 році односельчан. Мене в такий час ще на світі білому не було.Але це фото спогади,спогади це саме дороге що у нас є.
Ці фото надіслала мені жінка Аліна Коваль яка родилася в нашому селі Огульці.
Погляньте на ці фото і пізнайте своїх дідусів та бабусь.
Загальне старе фото односельчан і сусі ... Читати далі »

Низок або Низ. Це центр села існувало до 1956 році,а після мешканці поступово почали виселятись по ближче до залізничної станції Пирогово чи до міста Харків. Раніше це була перша сотня, до революції називалась Слободою, потім Низ. Там знаходилась церква, волость,там же мешкала інтелігенція : вчителі , лікарі, і знать, дворяни, полковники , священики. Полковник К ... Читати далі »


Ставок імені Калініна.
Історія і початок ставка імені Калініна почалася із 1987 році. Назва цього ставка пішла від КСП Калініна. КСП будував систему зрошення, а ставок Калініна зробили для зрошення, тобто для поливу кукурудзи луцерки і т.д.
В селі Огульці це самий був глибокий ставок і самий довгий за довжину. Це еліта серед огульчанських ставків. До ... Читати далі »


Ярки. На ярках жили Дейнеки. Мати Параска, ЇЇ діти Ганна , Іван, Лідія, Микола,Михайло. Дід Потап Цибульник на прізвище гусар. Очевидно це потомок козака запорізького, якого імператриця Єлизавета Петрівна указом перейменувала в гусари. На ярках проживав також Теличко Іван. У нього було пять синів і три дочки: Анатолій , Віктор, Володимир, Леонід, Микола, Ганна, Ніна, Олександра. ... Читати далі »


Друга сотня . Павленківка, Сингівка, Стригунівка, Підлуки, Роївки. Ці всі вулиці щезли з лиця землі.  Збереглася тільки Роївка на якій жила раніше моя бабуся Черевань Олександра Петрівна, а зараз моя тітка Буцька Наталія Іванівна. Після визволення села від німецько-фашистських загарбників на Павленківці було відкрито початкову школу. Першою вчителькою була Т ... Читати далі »


Ставок Біля пам'ятника.
Цей ставок самий старіший із всіх ставків. Своє існування почав із 1950 року. Чому назва пішла біля пам'ятника, тому що  біля ставка на пагорбі стоїть памятник великому полководцеві Костянтину Певному - він став георгіївським кавалером на початку минулого століття. Його родина володіла землями в селі Огульці . На цьому ... Читати далі »


Ставок Низянський.
Цей ставок взяв назву від слова низок. Низок раніше в минулому 50 років тому це був цент села. І звідти пішла назва ставка Низянський.
На березі ставка в минулому була мельниця Кулика і крупорушка.
Існування цього ставочка почалося із 1956 році , 1986 греблю ставка робили тягачами, які пригнав Шутко на іспит, зробили греблю і поставили монах. ... Читати далі »


Історія ставка Радіоновський.
Існування цього ставка почалося із 1986 році.Ставок Радіоновський постійно восени розмивало водою гребельку яка збиралася із ярів.
В 1986 році зробили греблю. Греблю зробив Шутко по просьбі голови КСП О.С.Холодного. Шутко працював на заводі ім Малишева і іспитував він тягачі, а що даремно не проводилися іспити вирішили зробити греблю. Зробил ... Читати далі »


Хочу розповісти вам про цікаву людину нашого села. Це почесний житель села Огульці Холодний Олександр Степанович.
Родився в селі Огульці 1.01.1939 році
Виріс Олександр Степанович в сім'ї робітників. Мама Олександра Степановича працювала в колгоспі в ланці. Батько пішов в 1941 році на фронт і не вернувся. В сім'ї було троє дітей а Олександр Степанович був найменший. Проживали вони на ... Читати далі »


Столярова Майя Тимофіївна народилася 2 червня 1936 року в Харкові в сім'ї робітника.
Батько Столяров Тимофій Кузьмич, мати Дейнека Уліта Демидівна.
У 1944 р. пішла до першого класу Огульцівської початкової школи.
Там провчилася 5 років. Середню освіту здобула у школі №113 м.Харкова. Вищу освіту у Харківському інституті культури за спеціальністю бібліотекар - бібліограф вищої кваліфікації 1959 р.
Працювала до виходу на пенсію в НДІ при заводі "Електроважмаш&quo ... Читати далі »


Дмитро Олександрович Кисіль

Народився в 1936 а помер 1996 році.
Цю людину всі любили та поважали,хто знав його.
Хочу розповісти про учителя хімії, який працював в Огульцівській середній школі, при подавав урок хімії. Цей учитель був низького зросту 120 см. чоловік карлик. Але в школі його всі боялися і поважали, не вивчивши урок за це була тверда двійка при п'ятибальній системі. Він дуже добре розказував і проясняв теми на уроках.
Родився в христ ... Читати далі »


Як святкують Пасху в селі. Пасха в селі. Село на пасху.Великдень в селі.Пасха на Харківщині.

Як святкують Пасху в селі Огульці Валківського району Харківської області на Слобажанщині.
Це свято вважається найбільше християнське свято Пасха або Великдень. Цей день вважається днем Воскресіння Ісу ... Читати далі »


Село весною в картинках.


Весна це улюблена пора року для багатьох із нас. Зима покидає наше село, тають сніги , біжать струмки ,уходять холодні зимові дні і приходить весняне тепло,сяє сонечко, і  оживає наше ріднесеньке село від тяжкої спячки, дерева скидають свої зимові шубки, земля наре ... Читати далі »


Фото села.Весна в селі
Ось погляньте будь ласка фото села Огульці весною в березні місяці, давайте подивимося як виглядає село в березні.
<!--"-- ... Читати далі »


Українська хата і її традиції.

В явний час побачити справжню українську хату вкритою соломою в селі Огульці на жаль не можливо.В селі Огульці до цього часу існують хати мазанки але вкритою шифіром або залізом, і таких хат одиниці. Справжні хати мазанки вкриті соломою і обмазані ... Читати далі »

Історія стародавнього скіфського городища.

Городище підпорядковувалось Огульцівської волості. Городище це історія сягає в сиву 
давнину.Це було скіфське поселення. З історії на території городища знаходилися&n ... Читати далі »

Зима у селі Огульці.
Ось нарешті відложивши всі свої справи, я завітав в зимку, в своє чарівне село Огульці яке знаходиться на слобажинщині Валківського району.
Матінка зима окутала своєю білосніжную ковдрую моє село Огульці,пан морозец ... Читати далі »

Село Огульці Валківського району Харківської області має давню, цікаву історію.
Засноване майже одночасно з Валками окремою "слободою".Кілька сімей з Наддніпрянщини, тікаючи  від польського (католицького) засиллья, зупинялися біля річки серед могутнього лісу і створювали хутори , тобто селилися "слободою". Вони корчували дерева,щоб вивільнити землю для посіву хліба, або городини. Утворювались левади. У леваді залиш ... Читати далі »

Рік перелому історії села Огульці.
На прикінці 2013 року вийшло 4 книги про село Огульці.
Це дуже добре це справжній перелом, тому що за останні роки ніяких видань про село не 
було. І взагалі на протязі існування цього села за весь час вийшла тільки одна книга М.Столяровой приблизно років 10 тому.
І ось на прикінці осен ... Читати далі »