« 1 2 ... 4 5 6 7 »

Якого ми роду?
Інколи з'являється запитання якого ми роду Огульчани.
З хвилюванням беру до рук товсту книгу, яка своїми розмірами нагадує Біблію давнього видання. Книга ця рукописна , вшита з окремих листів, палі турків полотняна.
Книга ця - "Ревисзкая сказка"Валківської округи Харківського намісництва , унікальний підсумок перепису населення ; які, виявляється, проводились і в ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 757 | Добавил: cybulnik | Дата: 28.07.2010 | Комментарии (0)

Історія вулиць Шовкове, Вигін, Махновка села Огульці
9 сотня - Вигін Шовкове, Махновка
Вигін -це коротка, дуже широка вулиця, яка потім переходить у більш вужчу Шовкову. На вигоні першими поселенцями були Дейнека Демид Анатонович.
Цибульник Микита , Жук Полікарп Пилипович. Шовкова вулиця тягнеться аж до залізничної зупинки Пирогово. Раніше називалась 35 км. Кажу ... Читати далі »

Городищенське селище – селище скіфської доби (5-3 століття до нашої ери). Міститься на правому березі р.Одринки (ліва притока р.Черемушна), проти північної частини городища біля колишнього села Городище. Відкрито і досліджено П.Д. Ліберовим у 1953. Товщина культурного шару 0.4-0.45м. Тут виявлені фрагменти глиняного посуду місцевого виготовлення, часом з домішки. У вигляді шматочків залізної руди. Поряд з селищем наявні виходи залізної руди і залишки давніх плавиль ... Читати далі »

Село Огульці в 30 года

Пройшли золоті роки. Колгоспи обірвали нам молоде крест'янське життя. Збори за заборами.Заводят людей у колхоз. Дальше сльози, розкулачення, грабіж, мете красна мітла. Змітає з горіща хліб, а комірчини чало і всі продукти, що попадетьсяпід мітлу. В селі зробили наглий сплошний голод. В колгосп забрали землю, коней , зброю, вози, плуги, борони, сіянки, в ... Читати далі »

  Огульчанськи ярмарки
 

                    
Ярмарок на Явдошку
Хозяйки купують тазки для пасок, краски красит ... Читати далі »


Тяжкі наслідки німецскої окупації

5 вересня 1943 в 11:00 дня передові частини Червоної Армії вступили в с.Огульці.Населення села передовим частинам надавало допомогу, допомагало продуктами.В час відступу німців-населення в погрібах, окопах і лісах. В останні дні відступу від Гітлера був наказ знищити всі ... Читати далі »

Коваленки - не існуючи нині хутір, який належав до Огульцівської волості. Заснувався у 18 столітті родиною Коваленків. З 1923 - у складі Огульцівської сільської ради. У 1934 його населення становили 184 особи. Це були одна з бригад колгоспу ім.Калініна. Ліквідований у 1950 році.

Стародавня угольчанська церква Покрови Богоматері, за переказами спалена була татарами; та це було без сумніву в 1711 році, коли постраждали Водолага, Мерафа і інші поселення Харківського полку.
У нинішньому храмі збереглися два древніх пам'ятника. Це Євангеліє, видання в Мосва 1697, і кольорова Тріод, видання 1722 року.
Нині існуючий дерев'яний ... Читати далі »
Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1807 | Добавил: cybulnik | Дата: 27.07.2010 | Комментарии (0)


При річці Крутова, на північному сході від Валок, в 15 верстки.
Слобода Огульці в древніх актах називається Угольцями, і це пристойною місцевості села, оскільки вона розташована в куті, створеному, тут височиною Курськ: вже в справах 1708 і 1717 видом сотню угольчанського. Тому населення Угольців треба визнати близькими до часом ... Читати далі »

Шовковське селище - селище скіфського часу(6-поч.5століття до нашої ери). Розташоване біля станції Шовкова на підвищенні, в ур. Дирківське, між селами Огульці та Караван біля витоків р.Мерефи(ліва притока Мжі). Виявлене 1953 Б.А. Шрамком. У 1957-58 під час роботи експедиції Харківського університету(кер.Б.А.Шрамко) тут було розкопано три зольники. у ЗОЛЬНИКУ №2 вдалося виявити добре збережені залишки згорілого наземного каркасного житло округлої форми, а т ... Читати далі »

Татарські нещастя 17-18 ст. - татарські напади на тер. Слобожанщини, які найчастіше здійснювалися відомим Моравським шляхом через територію нинішньої Валківщини. Найбільшого спустошення зазнавали самі Валки, які травилися в час були не єдиним населеним пунктом краю. Серед великих нападів були татарські нашестя 1680 р(Валки, Старий мерчик, Огульці, Перекіп), 1686 (високопілля), 1689(Високопілля),1693(Старий мерчик), 1699 (Валки, старий мерчик)1711(Ог ... Читати далі »



Відомі люди села Огульці, герої радянського союзу
Дзюба Іван Михайлович
Герой Радянського Союзу
Країна:
СРСР
Роки життя:
01.05.1918 -
Місце народження:
Харківська обл., Валківський р-н, с. Огульці
Вид авіації:
Винищувальна
Категорія:
Льотчик
Місця слу ... Читати далі »

Мені подобається бувати на городищах. Звичайно, вони не так ефектні, немов якісь середньовічні замки, але все одно, хочеться побачити своїми очима те, що залишилося після століть занедбання.


Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1063 | Добавил: cybulnik | Дата: 27.07.2010 | Комментарии (0)

Огульці
Історико-статистичний опис Харківської єпархії
При струмку Крутова, на північному сході від Валок, в 15 верста ... Читати далі »


Заселення Слобідської України (Вільної України)
РОСІЙСЬКЕ заселення:
Валки-Фортеця Валки або Можескій острог був заснований московської військової вартою і згадується в 1642 році.
-Одночасно з валків в 11 верстах від них на р. Черемушне засновані Огульці. Велика частина дворів має сади з пасіками; рясна рослинність була всюди. У ... Читати далі »



Опис села Огульці

Поштовий індекс: 63032

Тип населеного пункту: село

... Читати далі »



Харківська область. карти Подорожі
Маршрут № 3
По урочищу Нетяжскому до дубам-велетням
Платформа Пирогова (36-й кілометр Люботин ... Читати далі »


  • Походження, історія, економіка, пам'ятки, Економіка села Огульці

  • Огульці (Валківський район)

  • Огульці (укр, Огульці, англ Ohul'tsi), село, Огульцовскій сільська рада, Валківський район, Харківська обл.
  • Код КОАТУУ - 6321285501. Населення за переписом 2001 р. становить 1299 ... Читати далі »


Пам'ятки села Огульці.Две кам'яні баби свідчать про тривале перебування тут кочівників (Х-ХІ ст. Н.е.)
КАМ'ЯНІ БАБИ, кам'яні статуї людини заввишки 1-4 м (воїнів, жінок) у степах Євразії. Кам'яні баби - так називаються стародавні кам'яні людиноподібні ... Читати далі »

Категория: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Просмотров: 1670 | Добавил: cybulnik | Дата: 27.07.2010 | Комментарии (0)


Татарський набіг 1680
..До валок татари приходили 19-го і 21 січня. У них і в Огульці було взято в полон 117 чоловік, викрадено 79 волів, 105 корів, 24 коней, 643 вівці і винесені аж 661 улей з бджолами; 60 відер меду (татари любили ласувати) і до всього цього багато хліба

1-20 21-40 ... 61-80 81-100 101-120 121-132
Рейтинг@Mail.ru