Головна » 2014 » Травень » 14 » Почесний житель села Холодний Олександр Степанович.
22:27
Почесний житель села Холодний Олександр Степанович.

Хочу розповісти вам про цікаву людину нашого села. Це почесний житель села Огульці Холодний Олександр Степанович.
Родився в селі Огульці 1.01.1939 році
Виріс Олександр Степанович в сім'ї робітників. Мама Олександра Степановича працювала в колгоспі в ланці. Батько пішов в 1941 році на фронт і не вернувся. В сім'ї було троє дітей а Олександр Степанович був найменший. Проживали вони на низку біля ставка який називався біля пам'ятника. Раніше років 50 тому це був центр села, низок центр саме цікаве і красиве місце.
Як почалася війна Олександру Степановичу було півтора року.
У Олександра Степановича був дід Наум Фонатович. Наум Фонатович дідусь Олександра працював біля овець, було це до війни, жив він на низку , і ось він зайшов в шинок і напився і вийшов на базар і голосно промовив "да здраствует товаріщ Сталін і мій білий баран" цей доклад донесли до Сталіна і діда відправили в тюрьму дали цілий рік. Працював він на ХТЗ . Під час війни Наума Фонатовича розстріляли німці як відступали із села, а також розстріляли бабусю яка ховалися від німців.
Під час війни хату Олександра Степановича спалили німці. Пів року жили на чужій квартирі. Потім дід Тупиця по матері Олександра побудував землянку в 1944 році. В цій землянці Олександр прожив більше 14 років. Ця землянка була 4 на 4 метри дві кімнати, посередині був стовбур який підпирав дах, ця землянка була схожа на похідний погріб, було два вікна на висоті 70 см. В цій землянці була піч в яку влазило вісім хлібин, стояла кровать і стіл, як було холодно залазили на піч і спали. Олександр Степанович пішов до школи в п'ять років. Ходив до школи в двух поверхову Куликовську школу яка було на низку,біля низянського ставка. В цій школі було дві зміни і чотири початкові класи,навчалося до двісті учнів. Там він закінчив п'ять класів. Потім пішов в другу школу в шостий клас, ця школа називалася Єференкова , а в сьомий клас пішов в іншу школу яка була на вулиці шкільній і там провчився до десятого класу. В 57 - році переїхали на ріжок,взяли в колгоспі половину хати на виплату. В армію Олександр Степанович не ходив по хворобі, його комісували. Потім і тій хаті він женився, і поступово почав будувати свій куточок свою хату в якій зараз живе син на Шовковській вулиці.
Після школи поступив до інституту і не пройшов, і лишився працювати в колгоспі в радіоузіл.
Потім поступив у вечірнє відділення ХМЗ на загальний освітній факультет учився він і працював одночасно. В суботу і неділю на вихідні учився він було 3 пари занять. Потім залився на вечірнє відділення і отримав професію енергомеханік.Олександр Степанович одружився в 1963 році , а в 64 році родилась донька Алла а потім син Олександр в 69 році. Працював в колгоспі зам майстерні і секретарем партійної організації. І так поступово пішов по кар'єрному шляху.
Потім почав працювати заступником голови колгоспу , 12 років стажу, після цього став головою колгоспу і пропрацював там 16 років.
Прожив Олександр Степанович із першою жінкою Раїсою 24 роки. А потім розлучився. В друге він одружився з Галиною Дмитрівною Яциной прожив він десять років, і теж доля не склалась, оставив він їм житло, а сам продав машину догодував поросят і зайняв гроші у друзів і купив свій будинок ,  в якому була школа по вулиці перемоги, до цього часу живе один.
Олександр Степанович дуже ввічливий, це дуже приваблива людина. Це хороший і добрий чоловік.
Олександра Степановича дуже поважають оточуючи його люди. Він добре ставиться до людей і його поважають і цінують.

 

Автор О.Цибульник

Категорія: Історія села, Огульці, рідний край,Харьківщина,слобожанщина | Переглядів: 810 | Додав: cybulnik | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Рейтинг@Mail.ru